VANDAL(9 Ekim 2014)
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükleri kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu!..."
...devam

KURBAN(5 Ekim 2014)
"Kurban kesme, bir KURAN kuralı, bir Kuran hükmü değildir!"
...devam

KURNAZ BİR YOBAZ AKIL VERİYOR(16 Eylül 2014)
"Kurnaz yobaz Ahmet Hakan, CHP'ye akıl verirken asıl şunu demek istiyor: Sakın karışmayın; din ticareti, yobazlık saltanatı sürüp gitsin!"
...devam

TÜRBE ZİYARETİ(6 Eylül 2014)
Osmanlı padişahlarının İstanbul'daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR'i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir...
...devam

MEVLİT(2 eYLÜL 2014)
Mevlit, Kuran'dan alınmış bir ayet ya da ayetler toplamı değildir. Mevlit'in içeriği, İslam'ın kutsal kitabı Kuran'a aykırıdır!
...devam

 
isim
e-mail

Ekle Çıkar

VANDAL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükler kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu! Halkımızın ortalama eğitim düzeyi, ortaokuldan terk! Vandalizm ne demek, Vandal kime denir, halkımızın yüzde kaçı biliyor? Aslında, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun da Vandal sözcüğünün anlamını bildiklerinden kuşkuluyum! Açıklayayım. Vandal; İngilizce ve Fransızca bir sıfat. Eski kültür ve sanat anıtlarını yakıp yıkan, bunların değerlerini bilmeyen kişi ya da halk, anlamına geliyor. Terör örgütü PKK’nın dağdaki teröristleri şehre indi, 7–8 Ekim 2014 günlerinde Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Ankara, Van, Muş, Siirt, Hakkâri, Şanlıurfa ve Mardin’de banka şubelerini, okulları, yurt binalarını, belediye binalarını, belediye otobüslerini ve özel arabaları yakıp yıktılar, en az 20 kişiyi öldürdüler, alış veriş merkezlerini yağmaladılar. İşte tüm bunları yapanlara, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu, “Vandal” diyor! Oysa bu kişilerin yakıp yıktıkları yerler, eski kültür ve sanat yapıtları değil ki! Bu nedenle, bu eylemleri yapanlara “Vandal” demek, bu sözcüğün anlamını bilmemek demektir. Dağdan inip şehirleri savaş meydanına çeviren, yakıp yıkıp öldüren kişilere verilecek tek bir ad vardır: Devlete karşı ayaklanmış silahlı teröristler! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, PKK teröristlerine, halkımızın çoğunun anlamadığı bir sıfat takıp “Vandal” demekle, acaba onların silahlı PKK teröristleri olduğu gerçeğini saklamaya mı çalışıyorlar? Yılmaz Dikbaş 9 Ekim 2014 dikbas@kalinka.com.tr 0532 233 31 52

designed by mescomedia