VANDAL(9 Ekim 2014)
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükleri kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu!..."
...devam

KURBAN(5 Ekim 2014)
"Kurban kesme, bir KURAN kuralı, bir Kuran hükmü değildir!"
...devam

KURNAZ BİR YOBAZ AKIL VERİYOR(16 Eylül 2014)
"Kurnaz yobaz Ahmet Hakan, CHP'ye akıl verirken asıl şunu demek istiyor: Sakın karışmayın; din ticareti, yobazlık saltanatı sürüp gitsin!"
...devam

TÜRBE ZİYARETİ(6 Eylül 2014)
Osmanlı padişahlarının İstanbul'daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR'i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir...
...devam

MEVLİT(2 eYLÜL 2014)
Mevlit, Kuran'dan alınmış bir ayet ya da ayetler toplamı değildir. Mevlit'in içeriği, İslam'ın kutsal kitabı Kuran'a aykırıdır!
...devam

 
isim
e-mail

Ekle Çıkar

KURBAN İslam dinin beş şartından biri, hacca gitmektir. Kurban Bayramı, Müslümanların Mekke’de hac şartını yerine getirdikleri süreçtir. Müslümanlar, Mekke’de Kâbe’yi ziyaret edip hacı olurken kurban keserler. İslam’ın kutsal kitabı Kuran’da “kurban” sözcüğü Bakara, Al-i İmran, Hac, Saffet, Kevser ve Maide surelerinde değişik anlamlarda geçmekte, ancak Kuran’ın hiçbir ayetinde kurban kesmek, hacca gitmeyen tüm Müslümanlara emredilmemektedir. Yani, kurban kesme, bir Kuran kuralı, bir Kuran hükmü değildir! Kuran; Müslümanlara neleri yapmalarını emreder ve yapılması yasaklanmış eylemleri bildirir. Eğer Kuran’da bir eylem emredilmemiş veya yasaklanmamış ise, Müslümanlar o eylemi yapmakta özgürdürler. Bu nedenle, Kuran’da ne yapılması emredilmiş ne de yasaklanmış olan kurban kesme eylemini, isteyen Müslümanlar istedikleri zaman gerçekleştirebilirler. Ancak böyle yapmakla, dinin bir şartını yerine getirdiklerini söyleyemezler! Herkesin Kurban Bayramını kutluyor; sağlıklı, mutlu ve başarılı nice bayramlar diliyorum… Yılmaz Dikbaş 5 Ekim 2014 dikbas@kalinka.com.tr 0532 233 31 52

designed by mescomedia