VANDAL(9 Ekim 2014)
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükleri kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu!..."
...devam

KURBAN(5 Ekim 2014)
"Kurban kesme, bir KURAN kuralı, bir Kuran hükmü değildir!"
...devam

KURNAZ BİR YOBAZ AKIL VERİYOR(16 Eylül 2014)
"Kurnaz yobaz Ahmet Hakan, CHP'ye akıl verirken asıl şunu demek istiyor: Sakın karışmayın; din ticareti, yobazlık saltanatı sürüp gitsin!"
...devam

TÜRBE ZİYARETİ(6 Eylül 2014)
Osmanlı padişahlarının İstanbul'daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR'i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir...
...devam

MEVLİT(2 eYLÜL 2014)
Mevlit, Kuran'dan alınmış bir ayet ya da ayetler toplamı değildir. Mevlit'in içeriği, İslam'ın kutsal kitabı Kuran'a aykırıdır!
...devam

 
isim
e-mail

Ekle Çıkar

TÜRBE ZİYARETİ 5 Eylül 2014 Cuma günü, Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da Divanyolu’nda bulunan İkinci Abdülhamit, İkinci Mahmut ve Abdülaziz’in türbelerini ziyaret etmiştir. II. Abdülhamit, II. Mahmut ve Abdülaziz, Osmanlı padişahlarıdır. Hiç kuşkusuz, hiç kimsenin mezar, türbe ziyaretlerine karışamaz, yorum yapamayız. Ancak, Ahmet Davutoğlu’nun, Osmanlı padişahlarının türbelerini ziyareti aklıma şu soruyu getirdi: Acaba, on beş milyon nüfuslu İstanbul’daki Osmanlı padişahlarının türbelerini günde, ayda, yılda kaç kişi ziyaret etmektedir? Elimde resmi rakamlar yok. Ancak, otuz yıla yakın İstanbul’da yaşamış bir kişi olarak biliyorum ki, bu türbeleri ziyaret edenlerin sayısı, yılda bir avuç kişiyi geçemez! İstanbul Erkek Lisesi’nde okurken, her gün, günde iki kez Divanyolu’ndan geçer, anayoldan gözüken türbelerin başında hiçbir ziyaretçi görmezdim! Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Osmanlı padişahlarının türbelerini ziyareti, bana ANITKABİR ziyaretlerini anımsattı. Bakın, son yıllarda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzuruna çıkıp sevgi, saygı ve bağlılık sunanların sayısı ne kadar olmuş: 2011 Yılı Toplam: 3 milyon 902 bin 194 2012 Yılı Toplam: 3 milyon 351 bin 654 2013 Yılı Toplam: 5 milyon 73 bin 259 2014 Yılı (İlk sekiz ay) Toplam: 2 milyon 604 bin 179 Bir de “bir günlük” ziyaretçi sayısından örnekler verelim: 29 Ekim 1998 Günü: 1 milyon 950 bin kişi. 10 Kasım 2013 Günü: 1 milyon 89 bin 615 kişi. Osmanlı padişahlarının İstanbul’daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR’i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında, ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir. Türk Milleti, bağrından çıkardığı Ulu Önder ATATÜRK’ü öylesine sevmiş, öylesine benimsemiş, öylesine kucaklayıp sahiplenmiştir ki, ölümünden yetmiş beş yıl sonra bile, ülkenin her yanından, yılın her günü, yaz kış demeden, akın akın ANITKABİR’e gitmektedir. ATATÜRK ve Devrimleri; bu toprakların ve bu toprakların sahibi Türklerin DNA’larına işlenmiştir, silinmesi olanaksızdır. Bu topraklara, Osmanlı Şeriatını yeniden getirmeye kalkışan Yeni Osmanlıların hiç, ama hiç şansları yoktur! Yılmaz Dikbaş 6 Eylül 2014 dikbas@kalinka.com.tr 0532 233 31 52

designed by mescomedia