VANDAL(9 Ekim 2014)
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükleri kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu!..."
...devam

KURBAN(5 Ekim 2014)
"Kurban kesme, bir KURAN kuralı, bir Kuran hükmü değildir!"
...devam

KURNAZ BİR YOBAZ AKIL VERİYOR(16 Eylül 2014)
"Kurnaz yobaz Ahmet Hakan, CHP'ye akıl verirken asıl şunu demek istiyor: Sakın karışmayın; din ticareti, yobazlık saltanatı sürüp gitsin!"
...devam

TÜRBE ZİYARETİ(6 Eylül 2014)
Osmanlı padişahlarının İstanbul'daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR'i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir...
...devam

MEVLİT(2 eYLÜL 2014)
Mevlit, Kuran'dan alınmış bir ayet ya da ayetler toplamı değildir. Mevlit'in içeriği, İslam'ın kutsal kitabı Kuran'a aykırıdır!
...devam

 
isim
e-mail

Ekle Çıkar

AYDINLIK’TA KARANLIK BİR YAZAR Ulusalcı olarak bilinen Aydınlık gazetesinde, 2 Ağustos 2012 günü Sabahattin Önkibar (S.Ö.) şunları yazdı: “Bizim milletin cebine dokunma, gerisi serbest! Mustafa Kemal bu devleti bu millete rağmen kurmadı mı? Biraz kömür, biraz erzak, biraz harçlık ve biraz da din’i harmanladın mı diz çöktürürsün bu necip (!) millete!” Türk milletini aşağılayan, hakaretler yağdıran ve Bağımsızlık Savaşımızı karalayan S.Ö.’nün ulusalcılı olduğunu söyleyebilir misiniz? Eğer S.Ö.’nün tanımladığı gibi milletimiz çıkarcı ve onursuz ise, S.Ö. yazılarını kimler için yazıyor? S.Ö.’nün; Türk milletinin en az yarısına “Bidon kafalılar” diyen Yılmaz Özdil, “Göbeğini kaşıyanlar” diyen Bekir Coşkun ve “Geviş getiren kıllı bacaklılar” diyen Mine Kırıkkanat gibi ırkçı, faşist yazarlardan farkı ne? Şimdi merak ediyorum. Aydınlık gazetesinin ulusalcı okurlarının S.Ö.’ye tepkisi acaba ne olacak? Bilge yazar Bertan Onaran bizlere sık sık hatırlatır: “En büyük erdem, tutarlı olmaktır!” Bir yandan ulusalcı görünüm veren, bir yandan da S.Ö. gibi ırkçı, faşist bir yazara yazılar yazdıran Aydınlık, neden bir türlü tutarlı olamıyor? Yılmaz Dikbaş 2 Ağustos 2012 dikbas@kalinka.com.tr

designed by mescomedia