VANDAL(9 Ekim 2014)
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükleri kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu!..."
...devam

KURBAN(5 Ekim 2014)
"Kurban kesme, bir KURAN kuralı, bir Kuran hükmü değildir!"
...devam

KURNAZ BİR YOBAZ AKIL VERİYOR(16 Eylül 2014)
"Kurnaz yobaz Ahmet Hakan, CHP'ye akıl verirken asıl şunu demek istiyor: Sakın karışmayın; din ticareti, yobazlık saltanatı sürüp gitsin!"
...devam

TÜRBE ZİYARETİ(6 Eylül 2014)
Osmanlı padişahlarının İstanbul'daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR'i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir...
...devam

MEVLİT(2 eYLÜL 2014)
Mevlit, Kuran'dan alınmış bir ayet ya da ayetler toplamı değildir. Mevlit'in içeriği, İslam'ın kutsal kitabı Kuran'a aykırıdır!
...devam

 
isim
e-mail

Ekle Çıkar

77 YIL ÖNCE VERİLEN ÖĞÜT Türkiye’ye yaptığı resmi ziyareti tamamlayıp, ertesi günü İran’a dönecek olan Şah Rıza Pehlevi’ye, 17 Haziran 1934 günü Çankaya’da bir veda yemeği verilir. Yemekte, Türkçeyi iyi konuşan İran Şahı ile Atatürk arasında şu konuşma geçer: İran Şahı: “Biraderim! Yarın memleketime dönüyorum. Ziyaretim çok yararlı oldu. Burada gördüğüm yeniliklerin çoğunu orada uygulayacağım.” Atatürk: “Çok memnun oldum. Kardeşiz. Komşuyuz. Birbirimize benzersek iyi olur. Yalnız din adamlarına, yani sizin ahundlarınıza (Şii İmamlarınıza) nasıl davranacaksınız?” İran Şahı: “Onlara dokunmayacağız. Bu konuda bir şey yapamayacağım. Onlar beni destekliyor. İyi geçiniyoruz.” Atatürk: “Unutmayın ki toplumda köklü değişiklikler yapmak isteyen her lider, yobazlarla meydan muharebesi vermeye ve bunu kazanmaya mecburdur. Öyle yapmazsa, on, yirmi, belki elli yıl sonra din namına hareket ettiğini iddia eden biri çıkar. Her şeyi alt üst eder.” Benim yorumum. Tam da Atatürk’ün öngördüğü gibi olmadı mı? İran Şahı, Atatürk’ün 77 yıl önce verdiği tarihi öğüdü dinlemedi, işte bugünkü durumları ortada! Peki, 77 yıl önce Büyük Devrimci’nin verdiği bu tarihi öğüdü dinlememiş olan ülkemizin son yetmiş yılın sivil-asker yöneticilerini bağışlayabilir misiniz? Yılmaz Dikbaş dikbas@kalinka.com.tr www.kalinka.com.tr www.dikbas.tv 0532 233 31 52

designed by mescomedia