VANDAL(9 Ekim 2014)
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükleri kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu!..."
...devam

KURBAN(5 Ekim 2014)
"Kurban kesme, bir KURAN kuralı, bir Kuran hükmü değildir!"
...devam

KURNAZ BİR YOBAZ AKIL VERİYOR(16 Eylül 2014)
"Kurnaz yobaz Ahmet Hakan, CHP'ye akıl verirken asıl şunu demek istiyor: Sakın karışmayın; din ticareti, yobazlık saltanatı sürüp gitsin!"
...devam

TÜRBE ZİYARETİ(6 Eylül 2014)
Osmanlı padişahlarının İstanbul'daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR'i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir...
...devam

MEVLİT(2 eYLÜL 2014)
Mevlit, Kuran'dan alınmış bir ayet ya da ayetler toplamı değildir. Mevlit'in içeriği, İslam'ın kutsal kitabı Kuran'a aykırıdır!
...devam

 
isim
e-mail

Ekle Çıkar

MAYDANOZ Önce iki devlet adamımızı kısaca tanıtayım. Hasan Âli Yücel (1897–1961): Atatürk ve İnönü dönemlerinin ünlü Milli Eğitim Bakanı. Köy Enstitülerinin kurucusudur. İhsan Sabri Çağlayangil (1908–1993): Valilik, Dışişleri Bakanlığı, Cumhuriyet Senatosu Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Vekilliği yapmıştır. İhsan Sabri Çağlayangil anlatıyor: “Hasan Âli Yücel benim Türkçe öğretmenimdi. Kendisini çok severdim. Okul sonrasında hayata atıldığımda da kendisiyle ilişkim sürdü. 1934 yılında, bir gece dolaşmak için Kızılay’a indim. Vakit biraz ilerlemişti. Kızılay’da Hasan Âli Yücel Bey’e rastladım. “Hocam nasılsınız, nereden geliyorsunuz?” Dedim. Bana, “Atatürk’ün sofrasından” Cevabını verdi. O zaman gencim ve Atatürk’ü çok merak ediyorum. “Hocam, oturup bir yerde dondurma yiyelim, bana Atatürk’ü biraz anlatır mısınız?” Diye ısrar ettim. Hasan Âli Bey güldü ve bana, hiç unutamadığım şu benzetmeyi yaptı: “Neyi anlatayım birader? Adam minare, biz maydanozuz!” Benim yorumum: Biz şimdi o maydanozları mumla arıyoruz! Yılmaz Dikbaş 15 Haziran 2011 dikbas@kalinka.com.tr www.kalinka.com.tr www.dikbas.tv 0532 233 31 52

designed by mescomedia