VANDAL(9 Ekim 2014)
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı sözcükleri kullanmayı çok seviyorlar. Sık sık kullandıkları; konjöktür, motivasyon, kaos, konsept, manipülasyon, provokasyon sözcüklerinden sonra, Vandal ve Vandalizm sözcükleri de ağızlarından düşmez oldu!..."
...devam

KURBAN(5 Ekim 2014)
"Kurban kesme, bir KURAN kuralı, bir Kuran hükmü değildir!"
...devam

KURNAZ BİR YOBAZ AKIL VERİYOR(16 Eylül 2014)
"Kurnaz yobaz Ahmet Hakan, CHP'ye akıl verirken asıl şunu demek istiyor: Sakın karışmayın; din ticareti, yobazlık saltanatı sürüp gitsin!"
...devam

TÜRBE ZİYARETİ(6 Eylül 2014)
Osmanlı padişahlarının İstanbul'daki türbelerini ziyaret edenlerle, ANITKABİR'i ziyaret edenlerin sayısı karşılaştırıldığında ortaya şu çarpıcı gerçek çıkmaktadır: Türk Milleti, Osmanlı padişahlarını sevmemiş, benimsememiş, sahiplenmemiş ve unutup gitmiştir...
...devam

MEVLİT(2 eYLÜL 2014)
Mevlit, Kuran'dan alınmış bir ayet ya da ayetler toplamı değildir. Mevlit'in içeriği, İslam'ın kutsal kitabı Kuran'a aykırıdır!
...devam

 
isim
e-mail

Ekle Çıkar

NASIL MİLLETVEKİLİ OLUNUR? Son dört yılda Silopi’den Tire’ye, Sivas’tan Mersin’e kadar 50’den fazla il ve ilçemizde ve bazı üniversitelerimizde konferanslar verdim. Onlarca kez yaygın ve yerel televizyon kanallarında programlara konuk oldum; ağırlıklı olarak Avrupa Birliği, Özelleştirme ve İMF konularını anlattım. Mart 2010’dan beri internetteki sitemde, 15–20 dakikalık görüntülü konuşmalar yapmaktayım. 14. kitabım “İĞFAL”, Ocak 2011’de Asya Şafak Yayınları tarafından yayımlandı. Bu eylemlerim ve etkinliklerim sonucu sevmeyenlerim olduğu gibi sevenlerimin de bulunması herhalde doğaldır. Bir ay kadar önce Ankara’da katıldığım bir panel sonrası, işte beni, daha doğrusu kitaplarımda yazdıklarımı ve söylediklerimi beğenen çok sayıda dost yanıma geldi, beni mutlu eden övücü sözlerden sonra, sözbirliği etmişçesine, “Sizi artık Meclis’te görmek istiyoruz. Yazdıklarınız ve söyledikleriniz dar çevreleri aşmalı, tüm halkımız bunları duymalı ve öğrenmeli” dediler. Elbette onlara bu içten ve sıcak ilgileri için teşekkür ettim, ama Meclis’e benim gibi bir Kemalist’in girmesinin sandıkları gibi kolay olmadığını anlatmaya çalıştım. Onlara önce, ayaküstü, Meclis’e girebilmenin koşullarını saydım. Bakın neler sıraladım. Milletvekili seçilmenin koşulları Anayasada ve yasalarımızda açıkça yazılıdır, bunlar herkes tarafından bilinir. Bir de az bilinen ya da bilinip de pek dillendirilmeyen ve günümüzde asıl belirleyici olan koşullar vardır. Ne midir, o koşullar? İşte, buyurun. • ABD’nin siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel boyunduruğu altında yaşamayı benimsemiş olmak ve savunmak. • NATO yanlısı ve savunucusu olmak. • AB mandacısı olmak, AB hibeleriyle iğfal edilmiş bulunmak. • Türk ulusunun öz malı fabrikalarının, işletmelerinin, bankalarının, yer altı ve yer üstü tüm zenginliklerinin ve hatta topraklarının yabancılara satılması anlamına gelen Özelleştirme yanlısı olmak. • PKK terör örgütünün eylemli destekçisi olmak, Kürtçülük propagandası yapmak. • Fethullah Gülen Cemaatinin üyesi ya da ateşli savunucusu olmak. • Yaygın bir tarikatın müridi olmak. • Siyonist İsrail yanlısı olmak. • Mason olmak. • MİT, CIA, MOSSAD, MI6, BND ajanı olmak. • Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusu, Türk dili, Türk tarihi ve Türk kültürü karşıtı olduğunu sözlü, yazılı ve eylemli olarak kanıtlamış bulunmak. • Mafya örgütleriyle içli dışı olmak. • Yolsuzluk, dolandırıcılık, kalpazanlık ve türlü sahtekârlık eylemlerine bulaşmış olmak. Beni Meclis’te görmek isteyen dostlarıma, saydığım bu koşulların en az birkaçını birden yerine getiremeyenin hiçbir şansı bulunmazken, nasıl olacak da ben başarılı olacağım, diye sorunca şu yanıtı aldım: “Biz sizin, CHP’den Meclis’e girmenizi istiyoruz. Saydığınız koşullar, Atatürk’ün partisi CHP için geçerli olabilir mi?” Dostlarım beni bu yanıtla köşeye sıkıştırmış gibi, umutla yüzüme baktılar. Ne diyeceğimi çok merak ediyorlardı. Onlara ne mi dedim? Onu da yarın yazayım! Yılmaz Dikbaş 31 Mart 2011 dikbas@kalinka.com.tr www.kalinka.com.tr www.dikbas.tv

designed by mescomedia